Csontritkulás ellen tanácsok | BENU Gyógyszertárak

Csontritkulás étrendje

Tartalom

    Étrend Az egészséges táplálkozás alapvető a csontritkulásban szenvedő számára is.

    csontritkulás étrendje regenor 31 napos étrend

    Mindenképpen ajánlott a kalciumban dús ételek fogyasztása, megfelelő mennyiségü kalciumot kínálva a szervezetnek a beépüléshez. A kalcium hasznosulását a fehérjék, az A- a D- és a C-vitamin segíti elő.

    Hozzávalók: 2,5 dl tej, 15 dkg darált mák, 10 dkg méz, 3 tojássárgája, 3 dl tejszín, 1 citrom vagy narancs reszelt héja, 1 kávéskanál őrölt fahéj, az öntethez 30 dkg tisztított gyümölcs, 1,5 dl gyümölcshöz illő bor, 30 dkg gyümölcshöz illő dzsem Elkészítés: A tejet felforraljuk és beleszórjuk a mákot.

    Csontritkulás estében az elsődleges szempont a megelőzés. Már gyermekkorban, de föleg serdülőkorú leányoknál ki kell alakítani a megfelelő táplálkozási szokásokat.

    csontritkulás étrendje fogyókúrás túrótorta

    A helyes étrend mindig a kornak megfelelő tápanyagigényt kell, hogy biztosítsa, csontritkulás étrendje a változatos, megfelelő mennyiségű fehérjét, zsírt, szénhidrátot, vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmazó vegyes étrend tartására kell törekednünk.

    A betegség kialakulása esetén az étrend kalciumban, fehérjében, A- D- és C-vitaminban gazdag kell, hogy legyen. A csontritkulás étrendje fehérjebevitel elősegíti a kalcium felszívódását.

    csontritkulás étrendje egyszerű fogyókúra

    A fehérjék mennyiségének növelése azonban nem befolyásolja a felszívódást, ellenkezőleg, növelheti a kalcium kiürülését menopauza fogyás szervezetből.

    A napi fehérjeszükséglet testsúly kilogrammonként 1,5 gramm.

    Ezeket egye csontritkulás ellen a dietetikus szerint Travelo Dietetikusunk azonban csontritkulás étrendje alábbiakban minden olyan élelmiszert összegyűjtött, amit a tejen kívül ehetünk az életkorral és sok egyéb tényező folytán jelentkező csontritkulás megelőzése érdekében. A csontritkulás világnapját óta október án tartjuk az Egészségügyi Világszervezet indítványára, hazánkban ban ünnepeltük először. A csontritkulás szinte népbetegségnek számít, ezért minden életkorban fontos, hogy az életmódunk és az étrendünk is támogassa a csontjainkat, hiszen ezek adják a testünk stabilitását.

    Legfontosabb fehérjeforrásaink a tej és tejtermékek, a tojás, a száraz hüvelyesek, az olajos magvak és a rozslisztből készült sütöipari termékek. Az A-vitamin elősegíti a D-vitamin beépülését a szervezetbe, a D-vitamin pedig fontos szerepet játszik a kalcium felszívódásában.

    Az A- és a D-vitamint tej, margarinok, vaj fogyasztásával juttathatjuk be a szervezetbe, C-vitamint főleg a nyers zöldség- és gyümölcsfélék tartalmaznak. Ez utóbbiak fogyasztása elősegíti az esetleges testsúlyfelesleg csökkentését is. A konyhatechnikának is szerepe lehet az ételek kalciumtartalmának alakításában, tejjel, tejtermékekkel való dúsítással.

    A csontritkulás egy gyakori és súlyos esetben gyakorlatilag visszafordíthatatlan betegség. A szinten tartás illetve a minimális javulás elérésére elég sok lehetőség van, ahogy a megelőzésre is.

    A következö táblázat néhány élelmiszer kalciumtartalmát mutatja. Naponta mg kalcium bevitele szükséges egy egészséges felnőtt számára. Vigyázat: a túlzott kalciumbevitel nem egészséges, székrekedést okozhat, elősegítheti a vesekőképződést, rontja a cink és a vas felszívódását.

    csontritkulás étrendje a fogyás hét lakat alatt őrzött titkai

    A számok azt mutatják, hogy 10 dkg élelmiszer hány milligramm kálciumot tartalmaz.